Który skup aut wybrać ?

Który skup aut wybrać czyli na co zwrócić uwagę wybierając skup aut

Firm zajmujących się skupem i sprzedażą aut jest we Wrocławiu wiele. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, jednak wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google takie frazy jak „skup aut wrocław„, „skup samochodów wrocław” lub „komis samochodowy wrocław” aby przekonać się, jak bardzo przesycony jest rynek wrocławskich skupów aut. Są one prowadzone przez różne osoby i cieszą się różną, zwykle niezbyt dobrą opinią.

Pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę jest wiarygodność i legalność działania danego skupu aut. Skupy samochodów są prowadzone przez przeróżne osoby. Część skupów i autokomisów działa oczywiście legalnie, niestety duża część z nich to przypadkowe osoby, które często kupują samochody w imieniu osób, których nawet nie widzimy na oczy, a niekiedy zdarza się, że chcą sprzedawać auto w naszym imieniu. Przyczyny takiej strategii mogą być różne – zwykle chodzi o to, aby nie widnieć w dokumentach, nie płacić podatków itp. O ile fakt prawidłowego rozliczania się z fiskusem przez daną firmę bądź osobę nie powinien nas aż tak interesować, to bezwzględnie powinniśmy zwrócić uwagę, z kim podpisujemy umowę kupna – sprzedaży.

Prawidłowo sporządzona umowa kupna – sprzedaży samochodu to gwarancja na to, że jeśli z samochodem będzie działo się coś złego, my nie poniesiemy za to odpowiedzialności. Wystarczy, że osoba, która kupi od nas samochód popełni nim wykroczenie bądź przestępstwo. Jeśli nie będziemy dysponować umową podpisaną przez osobę która oficjalnie kupiła nasze auto może się zdarzyć, że umowa zostanie unieważniona, a tym samym odpowiedzialność za wszelkiego rodzaju zdarzenia zaistniałe po rzekomej sprzedaży auta poniesie dotychczasowy właściciel !

Nasz skup aut to legalnie działająca i rzetelna firma. Każdy samochód kupujemy na podstawie umowy kupna – sprzedaży, która jest zawierana pomiędzy właścicielem auta a naszą firmą. Ponadto podczas dokonywania każdej transakcji dajemy wydruk z CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) aby wzmocnić pewność właściciela o legalności zawartej z nami transakcji.

Kolejna, istotna sprawa to treść umowy kupna – sprzedaży. Podpisując umowę należy zwrócić uwagę na to, czy jest to klasyczny wzór umowy dostępnej w Internecie i czy nie zawiera niekorzystnych dla nas zapisów. Znane są nam przypadki gdy jeden z paragrafów na umowie był zmieniony – na przykład po to, aby w myśl umowy koszt opłaty skarbowej (2% ceny zakupy auta) pokrył sprzedający zamiast kupującego. Takie zmiany są tak naprawdę nieskuteczne i niezgodne chociażby z kodeksem cywilnym, jednak stwarza to niepotrzebny problem i zamieszanie. Warto wpisać na umowie godzinę, o której sprzedawany jest samochód. Istotna jest poprawność danych – wystarczy bowiem, że nie będzie się zgadzać jedna cyfra bądź litera w numerze rejestracyjnym bądź numerze nadwozia, a nie będziemy w stanie skutecznie zgłosić sprzedaży samochodu.

Zawierając transakcję z naszym skupem aut Klient ma pewność, że umowa zostanie sporządzona w sposób prawidłowy, a po sprzedaży nie będzie jakichkolwiek problemów związanych z samochodem. Na życzenie Klienta możemy wcześniej przesłać wzór umowy, którą będziemy podpisywać w przypadku decyzji o sprzedaży nam auta.

Kolejna bardzo ważna kwestia to cena skupu auta. Wiele osób chcących skorzystać z usług firmy handlującej samochodami wychodzi z bardzo błędnego założenia, że propozycje cenowe w różnych skupach samochodów będą zbliżone. Tymczasem wiele „skupów aut” to skupy tylko z nazwy – to bardzo często przydomowi handlarze, dla których handel autami jest dodatkowym sposobem na dorobienie do pensji. Nierzadko są to również nie mogące znaleźć pracy osoby obcej narodowości, dla których to jedyny sposób na życie. Ze względu na niewielką ilość kupowanych i sprzedawanych w miesiącu samochodów osoby takie chcą zapłacić za auto jak najmniej – oferowane przez nich ceny skupu bardzo rzadko przekraczają 50% wartości auta.

Nasz skup aut Wrocław za każdy samochód oferuje powyżej 80% jego wartości rynkowej, co jest ofertą bezkonkurencyjną na tle innych skupów aut, handlarzy, komisów oraz salonów samochodowych. O tym dlaczego tak dużo płacimy za samochody pisaliśmy tutaj.

Nasz skup aut pozwoli Ci zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy związane ze sprzedażą samochodu !

Gwarantujemy ponadto, że dojedziemy na miejsce, wycenimy samochód oraz wypłacimy gotówkę za auto w ciągu 24 godzin od zgłoszenia nam chęci jego sprzedaży !*

*w przypadku aut o wartości powyżej 200 tys. złotych zastrzegamy sobie możliwość wydłużenia tego terminu do 3 dni.

Podczas zawierania umowy kupna sprzedaży dajemy pisemną Gwarancję.

Jeśli chcesz mieć pewność, że otrzymasz satysfakcjonującą cenę za sprzedaż swojego samochodu, transakcja zostanie przeprowadzona szybko i profesjonalnie, a po zakupie auta nie wrócimy do Ciebie z pretensjami dotyczącymi jego stanu technicznego, zadzwoń lub napisz do nas!